40 סכנות לעסק שלך בתחום המחשוב

network

כותרת המאמר עוסקת בסכנות , אך המטרה היא לא להפחיד אלא להציע פתרונות. הפתרונות הינם קיימים וידועים ועליך כבעל עסק להטמיע את הפתרונות ולהתאימם לצרכי הארגון שלך.
כל אחת מהסכנות שמפורטות להלן יכולה להיפתר בצורה שונה אך בעיקר יש לכולם מכנה משותף מרכזי: גיבוי.

פתרונות גיבוי למחשבים ולסביבת עבודה רבים ומגוונים ומתחילים בתחום משיק של אבטחת מידע, דרך פתרונות חומרה וכלה בגיבויים און ליין ב"סנאפ שוטים" או באתרי שרידות עסקית.
עליך להתייעץ עם המומחים ולקבוע באמצעות ניתוח פעילות הארגון שלך וכן בהתאם ליכולת התקציבית מה הכי מתאים לארגון כדי להתמודד מול כל הסכנות והאיומים.
ובכם במה מדובר :
חילקתי את הסכנות לסכנות חיצוניות, לסכנות מבית, וכן לכשלים טכניים שניתן למנוע אותם באמצעות פעולות מנע בסיסיות.

כשלים טכניים :

הפסקות חשמל, כשל טכני של חומרה, בזבוז אנרגיה, היפגעות מאסונות טבע ופגיעה בסביבה, חוסר שליטה בהתקנים ניידים, קריסת מערכות תוכנה.

סכנות מבית:

התמכרות למחשוב, לחץ נפשי, שחיקה, עובדים ממורמרים, גלישה בזמן העבודה, אי תאימות לחוקים ותקנות, סרבול, סיכונים עסקיים מיישום כושל, תלות במחשוב, הסתמכות יתר על המחשב.

סכנות חיצוניות:

תולעים, גניבת זהויות, נוזקות במייל, האקינג, אתרי אינטרנט מסוכנים, הונאות, מעילות, הנדסה חברתית, וירוסים, סוסים טרויאניים, KeyLoggers, Root Kits, פגיעה בפרטיות, סחיטות, ספאם, פישינג, רוגלות, EMP, Vishing (פישינג קולי), טרור מקוון, גניבת מידע, אבדן מידע, שיבוש נתונים, פשעי מחשב.

פתרונות לכל האיומים:

היעזרו ביועץ אבטחת מידע, הוא ייתן לכם מענה לכל הקשור לאיומים חיצוניים וכן סדר כללים כדי להתמודד מול איומים מבית הקשורים לעובדים וליכולת שלהם לעיתים לפגוע בארגון באופן קשה ביותר בגלל הגישה הישירה למידע ולנתונים.
מעבר לפתרונות אבטחת המידע , הדרך הבטוחה ביותר הינה ביצוע מספר שכבות של גיבוי לנתונים כך שכל התוכנות והארכיב של הארגון מגובים ומכוסים ויש הגנה מירבית לשרידות העסק במקרה אסון.

בפן של הכשלים הטכניים , המנמ"ר צריך לתת את הדעת על גיבוי מערכתי טכני וחומרתי הכולל גיבוי לשרתים, מערכות אל פסק , מערכות גיבוי לתקשורת פנים ארגונית וחוץ ארגונית וכן לשרתים שייגבו את הנתונים ויישבו מחוץ לארגון.

אין הזדמנות שנייה והסתמכות על "לי זה לא יקרה" עלולה למצוא את הארגון שלכם בסכנה מיידית.
עלויות ההגנה המיידית אינן גבוהות , שכן בשלב ראשון יש לבצע גיבוי של המידע לקלטות גיבוי או לחוות שרתים מאובטחת , המדובר בכמה עשרות דולרים בחודש , דבר המעניק לארגון את היכולת לשרוד ולשחזר את המידע ומערכות ההפעלה בעת התקפה על הארגון או כשל מערכתי.

הקדימו תרופה למכה.
בצעו גיבוי כבר היום.

סימוכין:ממאמרי ארכיביון מס` 85
חזור

5/5 - (1 vote)
להצעת מחיר לחץ כאן