שירותי ארכיב בעידן ענן וירטואלי

cloud

מידי 18 חודשים מצליחים המפתחים בחברות המיקרו מעבדים לצמצם את שטח האחסון הנדרש במאות אחוזים.
פיתוחים טכנולוגיים אילו מאפשרים לארגונים לשמור כמות עצומה של נתונים על שטח השרתים ובעלות הרבה יותר זולה.

בנוסף שידרוג עולמי בטכנולוגיית העברת הנתונים והפריסה של סיבים אופטיים הן בין מרכזי תקשורת בינארציים ומקומיים מביאים את החברות הגדולות לכלל הכרה שעדיף לשמור את הנתונים בצורה מאובטחת באתר מרוחק , עם קו נל"ן ייעודי המאפשר תשדורת נתונים מהירה רציפה ואמינה מכל נקודה בעולם. בצורה זו אין משמעות למיקום הפיזי של החברה וכל הנתונים מאובטחים תחת ענן וירטואלי.

העובדה כי מנהלי מערכות מידע כבר אינם מתייחסים לגודל מאגר המידע מאפשרת ליחידות אורגניות לייצר יותר מידע וירטואלי, גם אם הוא לא נחוץ ולשמור את כולו על הענן הווירטואלי ללא כל בעיה. התוכנות המאפשרות איחזור של המידע , הופכות כל מסמך שנסרק לבר שימוש וזמין לעבודה בכל עת.

ארגוני בריאות רבים בארץ ובעולם וכן מוסדות פיננסיים ביצעו שינוי מערכתי בפעילות התקשורת ובסיסי הנתונים ונערכים לדור הבא של שדרוג מערכות המידע בהם כל הארגון יהיה וירטואלי ולמעשה החסם היחיד לשימוש בארכיב דיגיטלי יהיה צורת אבטחת הנתונים והחשש מפני האקרים שינסו לעשות שימוש במידע או לנצל אותו לצרכי גניבה של כספים או זהויות של משתמשים ולקוחות של הארגונים.

עדיין ישנם חסמים רבים המותירים על כנה את פעילות הארכיב המקומי של כל חברה הן בצורת ניירת והן בצורת ארכיב דיגיטלי על שרת מקומי:

1. עלויות סריקת הניירת והפיכתה לקובץ וירטואלי עדיין יקרה מאוד.

2. עלויות אחסנת ניירת שאינה נדרשת על פי חוק זולה מאוד.

3. תשתיות תקשורת איטיות עדיין ולא משודרגות על ספקיות התקשורת העולמיות בגלל חסמים ממשלתיים או תקציביים.

4. עלויות האבטחה של העולם הווירטואלי יקרות מאוד ודורשות גם עלויות הקמה , שינוי תפיסת האחסון וכן הכשרת כ"א מתאים לליווי השינוי ולתחזוקה שוטפת.

5. חסם פסיכולוגי של חברות רבות שאינן מעוניינות שהחומרים שלהם יהיו על ענן וירטואלי וחשופים פוטנציאלית לפריצה.

6. חסמים רגולאטורים ביטחוניים שאינם מאפשרים לארגונים רבים לשמור את המידע על גבי ענן וירטואלי.

למרות כל הנ"ל , שוק המידע עובר מהפיכה וכמויות המידע המאוחסן בענן וירטואלי גדלות במאות אחוזים מידי שנה , לכן לא ירחק הזמן בו גם חברות קטנות ובינוניות וגם משקי בית יעברו לאחסן חומרים
על גבי אמצעים מאובטחים וירטואליים.
בסופו של יום מרגע שפעילות של ענן וירטואלי תהיה נחלת הכלל גם עלויות היערכות והשמירה של החומרים תהיה זולה ואיכותית הרבה יותר, בשלב ראשוני זה של הפיכת שוק המידע לווירטואלי נמצאים בו רק "שחקנים" מנוסים מיומנים אשר בכל מקרה היעילות והחיסכון של הארגון שלה בהפיכת סביבת העבודה כולה לסביבת ענן וירטואלי מסייעת להם להמשיך לצמוח ומונעת מהם מגבלה של שכירת עובדים או יציאה לשווקים חדשים.

למידע נוסף ועזרה בגיבוי והיערכות ניתן לפנות אלינו ונעשה את המיטב לסייע , בהצלחה.

סימוכין:ממאמרי ארכיביון מס` 86

דרג את הכתבה

להצעת מחיר לחץ כאן